Nowinki   Autorzy   Wydawnictwa   Postacie   Relax   Ciekawostki   Czytelnia   Mapa   Komiksografie   Giełda   Kadry   Konkursy   "Forum"   Księga gości   Linki   O autorze strony   Sklepy i antykwariaty


Archiwum

25.X - 31.XII.2003


9.XII.2003 -ukazał się kolejny tomik wznowionych przygód Kajka i Kokosza - "Skarby Mirmiła". Nasi bohaterowie postanawiają nauczyć Milusia latać. Tymczasem Zbójcerze chcą porwać kasztelana, aby uzyskać za niego okup. Humor - jak zawsze - przedni.
Album jest zgodny z wydaniem Światomłodowym - zawiera jeden dodatkowy pasek, którego zabrakło w wydaniu KAW-u.
7.XII.2003 -w księgarniach zagościła druga antologia Tytusa - księga 80. Zawiera ona kolejne serie archiwalne ze "Świata Młodych" (czarno-białe oraz czarno-białe z jednym kolorem), jak również krótkie historie, publikowane w latach 80-tych i 90-tych w różnych magazynach, ulotkach, materiałach promocyjnych itp. Mamy tu m.in. "Tytus i telewizja" (wcześniej Super-TV - 1996), "Tytus gorylem" (Krakers - 1997), "Tytus księga TVP", "Tytus sprzedaje maszynkę do ostrzenia żyletek" (Biuro reklamy TVP - 2000) oraz wiele innych. Więcej napiszę jak dogłębnie zapoznam się z nowym tomikiem. Cena okładkowa: 35 zł
4.XII.2003 -wydawnictwo Dargaud zapowiada na styczeń nowy komiks Grzegorza Rosińskiego pt. "Skarbek", do scenariusza Yves'a Sente. Jak podaje "WRAK":
"Akcja toczy się w Paryżu w czasach Wiktora Hugo, w kręgach artystycznych. Oto długo skrywana afera nagle wybucha z całą mocą: tajemniczy polski hrabia Mieszko Skarbek wydaje się mieć przytłaczające dowody przeciwko słynnemu marszandowi, Danielowi Northbrookowi. Rzekomo posiada on wszystkie dzieła młodego i uznanego za wybitnego, ale przedwcześnie zmarłego malarza, Louis Paulusa, jednak hrabia ma świadka - byłą modelkę malarza Magdalenę - która twierdzi, że to nieprawda. Sprawa zaczyna zataczać coraz szersze kręgi..."
19.XI.2003 -w księgarniach pojawił sie trzeci, ostatni tom "Wojów Mirmiła", zamykający opowieść o krótkich i niesławnych rządach Dajmiecha w Mirmiłowie. Dla porządku przypomnijmy, ze historia pierwotnie była publikowana w "Wieczorze Wybrzeża" w latach 74-75, została wznowiona w dwóch albumach w roku 1988 (wydanych zresztą w odwrotnej kolejności), w których jako jedyna opowieść z "WW" została pokolorowana. Najnowsze wydanie Egmontu dzieli ja na trzy tomy, na każdej stronie są dwa oryginalne paski, podzielone na cztery linijki.
1.XI.2003 - W sieci pojawiła się witrynka o komiksie w "Świecie Młodych".24-26.X.2003 -odbył się Międzynarodowy Festiwal komiksu w Łodzi. Z okazji łódzkiej imprezy Egmont przygotował wyjątkowo bogatą ofertę, w której znlazły się zarówno wznowienia ("Antresolka profesorka Nerwosolka" Baranowskiego, "To ja, Gapiszon!" Butenko), jak i nowe albumy klasyków ("Podróżnicy" oraz "Haloween Blues" tom I Kasprzaka). Omówienie powyższych publikacji zamieszczono w najnowszym numerze "Świata Komiksu".

W czasie spotkania Tomasz Kołodziejczak mówił również o planach na najbliższy okres. W pierwszej kolejności (jeszcze w tym roku) powinna się ukazać antologia "Tytus księga 80" zbierająca różne opowieści Papcia zamieszczane w np. prasie, w latach 80-tych i późniejszych. Kolejna antologia w przygotowaniu to zebrane krótkie formy Janusza Christy (orientacyjnie wiosna przyszłego roku). Ostatnim wydanym albumem z serii "Kajko i Kokosz" będzie tomik "Urodziny Milusia" prezentujący dotychczas nie publikowane w albumie krótkie opowieści oraz specjalny bonus - różne grafiki z Kajkiem i Kokoszem. W planach również wznowienie przygód Gucka i Rocha oraz Kubuś Piekielny.

Prawdopodobnie od nastęnego numeru w "Świecie Komiksu" pojawią się nowe przygody Praktycznego Pana.

Na promocję albumów do Łodzi przyjechał Zbigniew Kasprzak. Autor, kojarzony do tej pory (nie tylko w Polsce) głównie z Yansem, opowiadał o genezie tych dwóch, całkiem odmiennych, opowieści komiksowych. "Podróżnicy" do scenariusza MacLeoda byli próbą odskoczni od rysowania Yansa. Ze względu na perturbacje wydawnicze powstały tylko dwa zeszyty, mimo bardzo dobrego przyjęcia przez odbiorców. Na tym prawdopodobnie sie skończy, choć autorzy nie wykluczaja kontynuacji. Natomiast cykl "Haloween Blues" (scenariusz: Mythic) jest przewidziany na osiem albumów. Obecnie Kasprzak kończy rysować część drugą.

Archiwum wiadomości:
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
wcześniejsze wydarzenia


Nowości na stronie:
31.XII - Zapraszam na Bajki dla dorosłych
21.XII - Wśród postaci zagościł Tajfun
30.XI - W dziale "Relax" cykl "Historia Polski" autorstwa Moczulskiego, rysowana przez Rosińskiego, Kobylińskiego i Szyszkę.
11.XI - Dziś, w święto Niepodległości, na Relaksie zawitał jubileuszowy, setny czytelnik! W nagrodę jest dla niego roczny bezpłatny abonament na dostęp do witryny!
Jednocześnie chciałbym przeprosić za małą ilość uaktualnień. W listopadzie ciężko pracuję, ale za to w grudniu wezmę się ostro do roboty.
2.XI - Odcinkowe serie komiksowe w "Relaksie"


W dniach 25.X-31.XII.2003 Relax odwiedziło 451 osób.