Nowinki   Autorzy   Wydawnictwa   Postacie   Relax   Ciekawostki   Czytelnia   Mapa   Komiksografie   Giełda   Kadry   Konkursy   Galeria   Artykuły   Księga gości   Linki   O autorze strony   Sklepy i antykwariaty


Archiwum wiadomości

2004


08.XII.2004 -

Wystawę plansz Tadeusza Baranowskiego przygotował warszawski sklep komiksowy Łafka. Wernisaż tej wystawy oraz spotkanie z autorem zaplanowano na 13.XII o godz. 18:00. Sklep mieści się przy ul. Polnej 10/14

06.XII.2004 -

W księgarniach znów Kajko i Kokosz - tym razem całkiem nowe wydawnictwo. Jest to zestaw zagadek, gier i łamigłówek opracowanych przez Agnieszkę Wielądek. Są one bogato ilustrowane kadrami z komiksów. Zbiorek wydał oczywiście Egmont.

29.XI.2004 -

Tadeusz Baranowski, dla miłośników swoich historyjek postanowił sam wydać kolekcjonerskie wydanie swoich komiksów. Na pierwszy ogień ma iść profesor Nerwosolek. Album ten ma zbierać różne historyjki z profesorkiem, łącznie z odcinkami narysowanymi dla "Tintina" czy magazynu "Alfa". Do albumu ma być dołączony zestaw dodatków: odcinki filmów animowanych, szkice, wywiady, fragment oryginalnego rysunku, oraz wiele, wiele innych. Planowana data wydania to koniec 2005 roku.

Ze wzgledu na ogrom pracy oraz mały nakład (550 sztuk) cena planowana przez autora ma wynosić ok. 190 zł. Autor czeka na maile z opiniami na temat projektu.

24.XI.2004 -

Wielkimi krokami nachodzi premiera gry Tytus, Romek i A'Tomek stworzonej na podstawie komiksów Henryka Jerzego Chmielewskiego. Tytus nie bazuje bezpośrednio na żadnej z kolorowych książeczek. Znane i lubiane postacie biorą udział w całkiem nowej przygodzie. Profesor T'Alent konstruuje wysysacz ponuractwa. Niestety, jeden z robotów po kontakcie z substancją buntuje się, kradnie z laboratorium części i ucieka. Tytus musi opanować sytuację. Na szczęście nie jest bezbronny - potrafi rzucać kokosami, psikać sprayem rozśmieszającym, ścina z nóg tocząc się jak kula, a robiąc łapami wiatrak roztrąca przeciwników. Poza tym oczywiście biega, skacze i robi małpie sztuczki. To wszystko pomoże mu rozprawić się z buntownikiem, który z ukradzionych części zbudował całą armię robotów. Szpiedzy profesora T'Alenta donoszą, że cała historia będzie miała nieziemski koniec. Premiera gry jest przewidywana na początek roku 2005. Wydawcą gry jest Play. Zapraszamy na oficjalną stronę gry: www.tytus.play.com.pl

12.XI.2004 -

Kolejny artykuł, ponownie na stronie Gildii Komiksu. Tym razem tekst Bartosza Kurca "Jeszcze będzie przepięknie" pochodzący z "Areny", opisujący jedną z najciekawszych serii komiksowych w Polsce - Funky'ego Kovala.

Koval był nowością na polskim rynku. Był to chyba pierwszy polski komiks nie ograniczony pewnymi z góry założonymi regułami. Nie był adresowany do dziecięcego odbiorcy, nie był także edukacyjny, w ogóle nie pełnił żadnych usługowych funkcji, jakie wówczas w większości pełniły komiksy dostępne w Polsce.

9.XI.2004 -

W sklepach pojawiły się listopadowe albumy Egmontu, a wsród nich m.in: Trzeci, w pełni kolorowy album cyklu "Złoty puchar" z przygodami Kajka i Kokosza, oraz najnowszy, 28 tom Thorgala o wdzięcznym tytule "Kriss de Valnor". Nowa jest także cena albumów - Kajko zdrożał o 2 zł (do 14,90), a Thorgal aż o 6 zł. I chyba wysokiej ceny nie usprawiedliwia dołączony do albumu booster gry karcianej...

8.XI.2004 -

Na stronie Gildii Komiksu pojawił się ciekawy tekst Jerzego Szyłaka na temat okoliczności wydawania magazynu Relax pt. "Czas Relaksu".

"Relax" pojawił się nieoczekiwanie i bez rozgłosu, ale od razu został uznany za pismo dokonujące przełomu na komiksowym rynku. Magazyn ten był bowiem zupełnie różny od komiksów, które ukazywały się w Polsce wcześniej, ale jednocześnie stanowił ich istotne uzupełnienie. Komiks, który w przedwojennej Polsce rozwijał się bujnie i docierał do czytelników zarówno w postaci przedruków prac zagranicznych, jak i w postaci rodzimej produkcji, po wojnie wkraczał kilkakrotnie na krajowy rynek.

15-17.X.2004 -

W Łodzi odbył się jubileuszowy XV Międzynarodowy Festowal Komiksu. Z tej okazji co roku wydawnictwo Egmont przygotowywało mnóstwo premier, w tym najczęściej albumy z cuklu "Klasyka polskiego komiksu" oraz najnowsze produkcje polskich komiksiarzy. W tym roku wyjątkowo skromnie - z nowości jedynie drugi tomik Haloween Blues, a także wznowienia dwóch pierwszych części Thorgala.

Ukazała się natomiast książka Trzask Prask, w której Bartosz Kurc rozmawia z nestorami komiksu, a także z czołowymi, współczesnymi rysownikami. W książce znalazły się rozmowy z takimi osobami, jak: Bohdan Butenko, Władysław Krupka, Tadeusz Raczkiewicz, Marek Szyszko czy Mieczysław Wiśniewski, z którymi wywiadów do tej pory nie było wcale lub były bardzo rzadkie. Niektórzy z nich pojawili się promować książkę - było spotkanie z czytelnikami oraz podpisywanie albumów.

Bogusław Polch opowiadał o drukowanym niedawno w Poznaniu nowym komiksie z przygodami kapitana Żbika, Tadeusz Baranowski o krótkiej współpracy z magazynem Razem. Wszyscy autorzy deklarowali chęć tworzenia komiksów, ale na przeszkodzie stoi słaba sytuacja rynku komiksowego oraz trudności w rozmowach z wydawcami.

Na kiermaszu wydawnictw można było oprócz albumów, nabyć oryginalne plansze komiksowe - m.in. Orient Mena (odcinek z Relaksu) oraz Funky Kovala w cenie ok. 2 000 zł

W niedzielę w kinie zaprezentowano pierwszy, 30-sekundowy trailer animowanego Kajka i Kokosza, którym zajmuje się studio Virtual Magic. Wrażenia całkeim całkiem, wiadomo, nie jest to produkcja na miarę Shreka, ale moze być. Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie trailera w sieci oraz na finalny produkt.

11.X.2004 -

Wydawnictwo "Kultura Gniewu", które wydało m.in. przygody Sherlocka Bombla, zamieściło na swojej stronie galerie komiksowe, w tym bogatą galerię prac Tadeusza Baranowskiego. Jest w niej wiele ciekawych i trudno dostępnych komiksów, jak prace niepublikowane, konkursowe, reklamowe oraz takie, które ukazały się tylko na zachodzie.

10.IX.2004 -

W sieci pojawiły się okładki i zapowiedzi wydawców na wrzesień i pazdziernik (MFK). Z Relaksowego podwórka można się spodziewać: Thorgal - tom 1 i 2 - Zdradzona czarodziejka oraz Wyspa lodowych mórz - we wrześniu, a także Halloween Blues cz. 2 - Piszę do Ciebie z Gettysburga - na MFK w pazdzierniku.

15.VIII.2004 -

W 33 numerze tygodnika "Przekrój" z dnia 15.08.2004 ukazał się artykuł Bartosza Kurca pt. "To ja przepraszam", dotyczący komiksów Tadeusza Baranowskiego. Autor przybliża pokrótce sylwetkę autora oraz jego najbardziej znane komiksy, bohaterów, powiedzonka. Cytuje też (nie)znany dowcip o gąsce Balbince.

28.VII.2004 -

Już wkrótce odbedą się obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Okrągłą, 60-tą rocznicę i związane z nią otwarcie Muzeum uzupełni akcja promocyjna. Jednym z jej elementów jest ilustracja oraz ulotka komiksowa z Tytusem, Romkiem i A'Tomkiem autorstwa Papcia Chmiela. Papcio swego czasu sam walczył w Powstaniu, często też jego bohaterowie pojawiali się w okupowanej Warszawie. Zwracała wtedy uwagę sceneria - autentyczne sklepy, miejsca i postacie, zapamiętane przez Papcia z tamtych lat.

11.VII.2004 -

W księgarniach pojawiła się nowa, XXIX księga z przygodami Tytusa, Romka i a'Tomka. Od jakiegoś czasu jest rownież dostępna piąta Złota księga, przypominająca albumy nr. VI, XI i XV.

6.VII.2004 -

Tadeusz Baranowski zaprasza do magazynu "Razem", który to tytuł współtworzył w latach siedemdziesiątych, a który niedawno został reaktywowany. Od lipcowego numeru mają się w nim pojawiać premierowe odcinki "Praktycznego Pana". Więcej informacji tutaj.

21.VI.2004 -

Ukazało się wznowienie komiksu "Złoty Puchar" z serii Kajko i Kokosz.

Księciu Mirmiłowi ginie ulubiony puchar w kształcie prosiaczka. W tym samym czasie w okolice Mirmiłowa przybywa plemię Czarnych Trójkątów, z zamiarem osiedlenia się w okolicy. Kłopoty - murowane.

Obecnie dostępny jest pierwszy z trzech tomów podserii. Kolejne planowane są w najbliższych miesiącach. Oryginalne, czarno-białe rysunki Janusza Christy zostały przekształcone w format pionowy i pokolorowane przez Tomasza Piorunowskiego.

A z ciekawostek - w pierwotnym scenariuszu Czarne Trójkąty nazywane są Szprechami, jednak uznano to za zbyt widoczną polityczną aluzję i nazwa została zmieniona. I chyba dobrze...
20.VI.2004 -

Na łamach Esensji zamieszczono pierwsze informacje z wydawnictwa Lombard o nowym, 28 tomie Thorgala. O tym albumie opowiada m.in. rysownik - Grzegorz Rosiński. Na zachodzie komiks powinien się ukazać w okolicach października, Egmont planuje wydać go w Polsce w listopadzie bądź grudniu.

W notce zamieszczona jest okładka i pierwsza plansza.
17.VI.2004 -

Na forum Nowej Gildii pojawiły się odpowiedzi na pytania skierowane do wydawnictwa Egmont w osobie Tomasza Kołodziejczaka. W zestawie było jedno pytanie dotyczące polskich komiksów, pozwolę sobie zacytować w całości pytanie i odpowiedź:

14. Pytanie dotyczące księgi jubileuszowej Tytusa - Dlaczego przy takiej kolosalnej pracy efekt koncowy psuje np. brak części materiału? Dlaczego w tomiku zbierającym PRAWIE wszystkie nieopublikowane dotąd przygody Tytusa paru brakuje (np. tej z WOŚP)? Dlaczego w przypadku Orient Mena Egmont oparł się na wydaniu KAW i tak jak KAW pominął jeden odcinek (KAW moge zrozumieć, wzgledy polityczno-gospodarcze, ale teraz?)? Dlaczego inny odcinek jest wydrukowany, ale nie w albumie, tylko jako wkładka? Czy takie wydawnictwa nie powinny zawierać WSZYSTKICH komiksów w danym temacie? Czy wypuszczając te tomiki na rynek zdajecie sobie sprawę, że powyzsze braki będą poprawione we wznowieniu, które może się ukazać za jakieś 20 lat? Z czego to wynika? Świadomy wybór: to bierzemy, to wyrzucamy? Pospiech? Brak źródeł? Prawa autorskie? Brak informacji? Przecież niemal każdy kolekcjoner może wskazać te pozycje, moze to kwestia konsultacji?

Naszym celem nie było, nie jest i nie będzie wydanie WSZYSTKICH odcinków danej serii. Nie przyświecały nam takie zamiary. Niezależnie od zamiarów, niektórych komiksów, które chcieliśmy uwzględnić w reprintach, ostatecznie tam nie ma, bo: problemy z prawami, materiałami oryginalnymi, autor nie chciał itp. itd. Zresztą, gdybyśmy wydali wszystko, to kolekcjonerzy nie mieliby się czym już zajmować, czyż nie?

Wszystkie pytania i odpowiedzi można przeczytać na stronie forum.
17.VI.2004 -

Od jakiegoś czasu można kupić wznowienie kolejnych komiksów Tadeusza Baranowskiego - tym razem z przygodami Kudłaczka i Bąbelka. Zawiera on trzy opowieści, z których jedna nie była wcześniej publikowana w albumie.

Jeśli chodzi o wydanie, to w zasadzie Egmont kontynuuje swa dotychczasową politykę - twarde okładki, świetny papier, śliczne kolory (to już prędzej zasługa samego autora, który sam przygotowuje materiały), uzupełnienie komiksów o plansze, które wcześniej wypadły z jakiś tam względów, pominiecie innych plansz (tu - jednej) - całkiem bez sensu, nie wykorzystanie ogromnych możliwosci umieszczenia dodatków (na rzecz zmarnowania miejsca na zamieszczenie okładek innych tomów).

Natomiast sam komiks to po prostu rewelacja, humor najwyższej próby i absolutny klasyk.
30.V.2004 -

W księgarniach pojawił się zbiór komiksów Janusza Christy pt. "Kajtek, Koko i inni". Jest to obszerny wybór opowieści z całego okresu twórczości mistrza, począwszy od debiutanckiego "Kuku Ryku", przez narysowane od nowa "Opowieści Koka" (nieukończone), komiksy z Relaksu, aż po nieukończoną "Polbidę". Większość historyjek jest czarno-biała, w kolorze zaprezentowano programy teatralne oraz niektóre historie z Relaksu.
Niestety, niektóre historyjki są niekompletne - "Kuku Ryku" zawiera 6 z 11 plansz, "Detektyw Trop" - 4 z 6. Tym bardziej dziwi umieszczenie w antologii łatwo dostępnych albumów o Gucku i Rochu, zwłaszcza, że są w wersji czarno-białej. Natomiast w ogóle nie zamieszczono m.in. pojedyńczych historyjek z Kajtkiem i Kokiem oraz wielu innych komiksów Christy. Cieszą za to dodatkowe żarty z cyklu "Palacze", również te, których nie było w Relaksie.
17.V.2004 -
Gazeta Wyborcza w dodatku Duży format opublikowała obszerny wywiad z Grzegorzem Rosińskim pt. "Thorgal to ja". Zapis wywiadu znalazł się też na stronie internetowej.
13.V.2004 -

W zapowiedziach Egmontu na czerwiec pojawiły się komiksy polskich autorów, m.in: Thorgal cz. 1 - Zdradzona czarodziejka; Thorgal cz. 2 - Wyspa wśród lodów; Tytus, Romek i A'Tomek ks. 29 - Tytus piernikarzem; Kajko i Kokosz - Złoty puchar cz.1
29.IV.2004 -

W sieci pojawiła się okładka zbiorku "Kajtek, Koko i inni".

Ukazał się rownież najnowszy numer magazynu KZ, w którym jest m.in. wywiad z Grzegorzem Rosińskim oraz z Jarosławem Składankiem.
14.IV.2004 -

W zapowiedziach Egmontu na maj znalazły sie dwie arcyciekawe pozycje: "Kajtek, Koko i inni" - antologia wszelakich komiksów Janusza Christy, oraz "Skąd się bierze woda sodowa" - zbiór trzech przygód Kudłaczka i Bąbelka, w tym przygód detektywistycznych, wydanych w całości jedynie w Świecie Młodych, wznowionych częściowo w Super Boomie.

Zaś już w czerwcu powinien pojawić się pierwszy z trzech tomików "Złotegu pucharu" - wersji kolorowej, w orientacji pionowej.
23.III.2004 -

Gazeta codzienna Fakt rozpoczęła drukowanie kolejnej, XXIX księgi przygód Tytusa, Romka i a'Tomka. W każdym numerze ukazuje się jedna plansza.
21.III.2004 -

W kioskach można znaleźć trzeci numer magazynu Razem. Na ostatniej stronie publikowane sa "Przygody Praktycznego Pana" Tadeusza Baranowskiego. Niestety, na razie pismo zamówiło wyłącznie odcinki archiwalne, mimo, iż autor zaczyna już tworzyć nową serię porad. Magazyn ma swoją strone internetową.
20.III.2004 -Odbyły się 4 Warszawskie Spotkania Komiksowe. Na promocję najnowszego albumy przyjechał sam Grzegorz Rosiński, swoja albumy podpisywali też: Tadeusz Baranowski, Szarlota Pawel, Papcio Chmiel oraz Bogusław Polch.

Na Spotkania wydawnictwa przygotowały oczywiście specjalna ofertę nowości. Egmont zaprezentował nowy album Rosińskiego - "Zemsta hrabiego Skarbka tom 1: Złote ręce" oraz premierę albumową "Planety czarów" z serii "Yans". Wydawnictwo Kultura gniewu oraz Zin Zin Press przygotowały wznowienie albumiku Baranowskiego - "3 przygody Sherlocka Bombla". Z okazji wznowienia Bombel zaprasza na swoją stronę.

Była też okazja popytać autorów i wydawców o plany na przyszłość - w najbliższym czasie można się spodziewać antologii komiksów Christy oraz przygód Kudłaczka i Bąbelka.
28.II.2004 -
Zgodnie z zapowiedziami od czwartku, w dni powszednie o godz. 9.00 na TV Polonia bedziemy mogli zobaczyć animowane przygody Gucia i Cezara autorstwa Krystyny Boglar i Bohdana Butenko. Stacja wyemituje osiem odcinków serii.
25.II.2004 -

Firma "Virtual Magic" zakupiła prawa do ekranizacji przygód Kajka i Kokosza. Ma on byc realizowany w technice 3D. Poprzednie projekty VM to m.in. fanfilm "Gwiezdne Wojny" oraz demo trójwymiarowego filmu z Tytusem. W sieci jest już (na razie skromny) serwis poświęcony produkcji filmu. Można tam zapisać swój komentarz odnośnie pomysłu oraz obsady dubbingu.

Jak podają korespondenci Gildii, pierwszym etapem ma być realizacja filmu krótkometrażowego, a studio ściśle współpracuje z twórcą postaci - Januszem Christą.
22.II.2004 -

"Urodziny Milusia" są juz w sklepach. Antologia zbiera WSZYSTKIE nieopublikowane dotąd komiksy o Kajku i Kokoszu. W jej skład wczodzą następujące epizody: Pasowanie, Urodziny Milusia, Łaźnia, Koncert Kaprala, Profesor Stokrotek, Srebrny Denar, a także komiksy z obu kalendarzy z przygodami wojów. Album jest na standardowym - bardzo wysokim - poziomie edytorskim. Plansze kalendarzy zostały odrobinę zmniejszone tak, aby zmieściły się po dwa odcinki na stronie. Dzieki temu udało się całość zamknąć w objętości jednego albumu.

Na koniec ciekawostki: jako okładka została użyta grafika Christy z puzzli wykonanych na rzecz Biura Ruchu Drogowego. Rysownik popełnił tu pomyłkę, ujmując Milusiowi dwie nogi. I druga: kto wie, czemu jeden z wojów Mirmiłowa występuje incognito (ostatni kadr "Stokrotka")?
18.II.2004 -
Tomasz Kołodziejczak z "Egmontu" odpowiadał na pytania uczestników forum Nowej Gildii. Oto, co mówił o planach dotyczacych klasycznych polskich autorów:
Na okolice maja zapowiedziany jest zbiorek "Kajtek, Koko i inni". Będzie zawierał różne komiksy Janusza Christy, m.in.: Kuku-Ryku, Skarby starego Zamczyska, Korak, syn Tarzana, Na morze, inne krótkie formy, m.in. o detektywie Tropie, komiksy z "Relaksu", programy teatralne, Polbida oraz Opowieści Koka. W przyszłości kolejne tomy "Kajtka i Koka" powinny się ukazywać co rok-półtora.

Jeszcze w tym roku planowany jest kolejny tomik z komiksami Baranowskiego.
Rozważany jest też projekt antologii tematycznych, np. "Polski komiks przedwojenny".
6.II.2004 -

W zapowiedziach Egmontu na luty pojawił się długo oczekiwany nowy tomik "Kajka i Kokosza" pt. "Urodziny Milusia" prezentujący różne krótkie przygody, rysowane pierwotnie do "Relaksu", a opublikowane w antologiach "Bambi", "Fortuna Amelii" i "Wygnaniec". Oprócz tego dwa krótkie epizody: "Srebrny Denar" i "Pasowanie", a także... No właśnie, Tomasz Kołodziejczak zapowiadał, że dołożą jeszcze jakies ciekawe materiały - grafiki, rysunki itp. - ale nie powiedział dokładnie, co to bedzie. Ja najchętniej ujrzałbym reprodukcje puzzli z Kajkiem i Kokoszem... Sprawa wyjaśni się niebawem.
8.I.2004 - Na łamach Wirtualnej Polski odbył się czat z p. Tomaszem Kołodziejczakiem z wydawnictwa Egmont. W Relaksie mozna przeczytać wybrane fragmenty, a na WP pełen zapis.Archiwum wiadomości:
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
wcześniejsze wydarzeniaNowości na stronie:
12.XI - Od dziś nowy dział - Artykuły prasowe, a na dobry początek dwa teksty Arkadiusza Florka dotyczące serii Kapitan Żbik.
05.XI - Po długiej przerwie prawdziwe cacuszko: pojedyńcze, nie wznawiane paski przygód Kajtka i Koka, a także żarty rysunkowe z tymi bohaterami, z "Wieczoru Wybrzeża" oraz "Tygodnika Morskiego" w dziale Czytelnia.
07.IX - Kolejne spisy tytułów - tym razem: Thorgal, Yans, Szninkiel, Skarga Utraconych Ziem, Fantastyczna podróż, Mistrzowie komiksu.
07.IX - Spisy tytułów takich seri, jak: Kapitan Żbik, Kapitan Kloss, Podziemny front, Pilot Śmigłowca, Legendarna historia Polski i Początki państwa Polskiego, Tajemnica Złotej Maczety i Dziesięciu z Wielkiej Ziemi, Polscy Podróżnicy, Hipotezy, Biblia, Mity, Komiksy Sportowe.
06.IX - Janusz Christa to przede wszystkim Kajko i Kokosz oraz Kajtek i Koko. Poza tym komiksy Christy ukazywały się w Relaksie lub jako programy teatralne. Zaś te, które nie należą do żadnej z tych kategorii, przybliża tekst "Inne komiksy Christy". Jeden z nich - pierwszy (i niestety, ostatni) odcinek cyklu pt. "Hair po polsku" można przeczytać w Czytelni.
24.VIII - W magazynie Razem nie ukaże się już drugi odcinek przygód Praktycznego Pana, mozna za to przeczytać go w Czytelni.
21.VII - Jeśli jeszcze nie słyszałeś, przeczytaj dowcip o gąsce Balbince.
20.VII - Znaczaco uzupełnione zostały informacje o tygodniku Przygoda.
18.VII - W sobotę 17 lipca, około godziny trzeciej nad ranem, nastąpiła jubileuszowa, 2000 odsłona Relaksu.
30.VI - W Galerii kolejna porcja okładek.
27.VI - W czytelni trzynasty odcinek serii "Przepraszamy, remanent", czyli "Na tropie" czyli "Za-gatki", który dziwnym zrządzeniem losu nie zmieścił się w nowym albumie.
22.VI - Galerie okładek rosną powoli, ale systematycznie, a tymczasem w czytelni nowe komiksy - epizody z komiksu Tadeusza Baranowskiego "Skąd się bierze woda sodowa", które ukazały się w Świecie Młodych, a nie znalazły się w żadnym wydaniu albumowym.
3.VI - W Ciekawostkach pojawiły się pierwsze galerie okładek.
2.VI - Zakończył się konkurs nr 3.
11.V - Od dziś można brać udział w trzecim konkursie. Tematem są okołokomiksowe ciekawostki.
25.IV - Dziś minęło pół roku od premiery Relaxu. Co udało sie osiągnąć, a gdzie jest jeszcze duże pole do popisu - o tym w podsumowaniu pierwszego półrocza witrynki.
21.IV - Zakończył się konkurs nr 2. Szczegóły - tutaj.
8.IV - Zapraszam na podstronę Orient Mena oraz scenarzystów zachodnich, współpracujących z polskimi rysownikami.
1.IV - Weź udział w konkursie nr 2!. Nagrodami sa komiksy Tadeusza Baranowskiego.
21.III - Z okazji wznowienia albumiku swoją podstronę otrzymał Sherlock Bombel.
13.III - Na swoją podstronę zapraszają Kudłaczek i Bąbelek.
12.III - Dziś, o godzinie 10:19, Relax otworzył się po raz tysięczny. Szczęśliwy gość-jubilat prawdopodobnie pochodzi z Polic.
11.III - Półmetek pierwszego konkursu już minął, tymczasem skrzynka nie pęka w szwach od nadmiaru odpowiedzi. Tak więc mały apel i wyjasnienie: Pytania są dość szczegółowe, ale nie przejmujcie się tym! Konkurs wygrywa autor najlepszej odpowiedzi, a nie stuprocentowo poprawnej. Zapraszam do strzelania, zgadywania, odpowiedzi częściowych - w końcu to tylko zabawa. Wysłanie maila z odpowiedzią nie kosztuje chyba az tak wiele... Zapraszam!
9.III - Wsród postaci pojawił się profesor Nerwosolek.
4.III - Już wkrótce w progi Relaksu zawita jubileuszowy, 1000-czny gość. Sprawdź, może bedziesz nim właśnie ty!
1.III - Weź udział w konkursie! Wymień komiksy, które były naj... i wygraj nagrody!
22.II - Swoją podstronę mają już Gucek i Roch.
17.II - Już od początku marca rusza pierwszy konkurs - oczywiście z nagrodami. Szczegóły - wkrótce. Zapraszam!
11.II - Wśród postaci pojawił się Wiedźmin - bohater kontrowersyjny, niejednoznaczny, wzbudzający różne emocje. Zapraszam.
3.II - Dziś, w godzinach popołudniowych, zakończyłem pracę nad tworzeniem stron działu "Relax". Tym samym pojawiły się: komiksy humorystyczne, komiksy wojenne, komiksy Janusza Christy, komiksy Grzegorza Rosińskiego, komiksy Witolda Parzydło oraz komiksy zagraniczne. Dalsze prace skoncentrują się wokół postaci i serii.
29.I - Kolejne uaktualnienia w dziale "Relax". Zapraszam: komiksy o młodzieży, komiksy historyczno-przygodowe, komiksy awangardowe (lub jak kto woli - dziwne) oraz komiksy Marka Szyszko,
28.I - W "Relaksie" "Komiksy o zacięciu propagandowym". Zapraszam do komentarza.
22.I - Kolejne komiksy z "Relaksu" - tym razem na tapecie komiksy fantastyczno-naukowe, czyli potocznie S-F.
20.I - Poprawiłem jakość skanów: "Thorgal - Klucz do trzeciego świata" Rosińskiego oraz obu części "UFO" Baranowskiego. Zapraszam do czytelni.
19.I - Kolejne podstrony w dziale "Relax" - krótkie i dłuższe komiksy Jerzego Wróblewskiego.
12.I - W dziale "Relax" humoreski Edwarda Lutczyna.
8.I - W czytelni powiało kurzem, a to za sprawą zakurzonych komiksów opublikowanych w "Na przełaj" - Wyspa Aepyornisa - debiut komiksowy Grzegorza Rosińskiego oraz Lucky Luke w Polsce - parodia przygód najsłynniejszego kowboja pędzla Jerzego Wróblewskiego. Zapraszam do czytania, a ja skanuje dalsze perełki.
7.I - Dziś z wielką radością usuwam z witrynki pierwsze skany. A z radością, ponieważ niektóre, unikalne dotąd plansze Tytusa zostały wznowione w antologii "Tytus ks. 80", nie ma więc potrzeby dalej zamieszczać je w "Relaksie". Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy - z przyjemnoscią pousuwam wszystkie skany :-). Niestety, Egmont znów nie dopracował zbiorku do samego końca i nie moge jeszcze usunąć "Tytusa na WOŚP". I chyba już na zawsze tu zostanie...
6.I - Dzięki informacji na WRAKu dzienna ogladalność na początku roku podskoczyła do rekordowej wartości 43 osób. Pozdrawiam załoge WRAKu, siadam i (odpowiednio zmotywowany) klepię dalsze strony.


Do dnia 07.XII.2004 Relax zanotował 2959 odsłon.