Nowinki   Autorzy   Wydawnictwa   Postacie   Relax   Ciekawostki   Czytelnia   Mapa  


Hokus Pokus i Diplodok

scenariusz i rysunki: Tadeusz BaranowskiLord Hokus Pokus pojawił się w drugiej części przygód Nerwosolka i grał w niej rolę czernego charakteru. Gościnnie pojawił sie również w części trzeciej, by po dwóch latach, na łamach "Świata Młodych", wystapić w kolejnej historyjce, juz jako postać pierwszoplanowa.

Lord Hokus Pokus zostaje zwyciężcą dorocznego turnieju czarodziejów. Wracając z rozdania nagród, podczas rozmyslania nad dalszą drogą życiową, spotyka młodego dinozaura - Diplodoka. Ma on cudowną właściwość przemieszczania się w czasie i przestrzeni. Diplodok zaprzyjaźnia się z Lordem. Wspólnie odbywają kilka wypraw historycznych, by w końcu wyruszyc do wymarzonego raju czarodzieja - krainy Figlów-Miglów.

Baranowski po raz kolejny bawi się wraz z czytelnikiem. Historyjka jak zwykle tryska humorem, autor bawi się konwencjami i łamie znany na porządek świata. Zabawa jest przednia.

Odcinki z przygodami Lorda ukazywały się w "Świecie Młodych" pod koniec roku 1984, natomiast w albumie zostały wydane przez MAW w 1986. W roku 2005 wydawnictwo Manzoku wznawia przygody Diplodoka w twardej oprawie.

Gościnną, choć niebagatelną rolę dostał Nerwosolek z Entomologią.


Postacie występujące w komiksie:

Lord Hokus Pokus

Jest czarodziejem, i to bardzo dobrym. Potrafi w mgnieniu oka zmienić ogromnego gada w malutką myszkę lub przenieść kogoś w całkiem inne miejsce. Jego wadą jest żądza władzy - jeśli nie nad światem, to chociaż nad historyją obrazkową. I mogłoby się wydawać, że spotkanie z Nerwosolkiem zmieniło jego charakter, to odezwał się on znów, po zwycięstwie w konkursie. Bo Lordowi tylko figle-migle w głowie.

Diplodok

Diplodok jest dinozaurem. Jego niezwykłą cechą jest zdolność przemieszczania się w przestrzeni i w czasie. Dzięki temu jest jedynym dinozaurem, który nauczył się mówic po Polsku i jest świadomy zbliżającej się zagłady kopalnych gadów. Stara się temu zapobiec, ostrzec rodziców i znajomych, jednak nikt mów nie wierzy. Diplodok jest także miły, otwarty i uczynny.

Inne podstrony:
Tadeusz Baranowski
Pełna komiksografia
Orient Men
Kudłaczek i Bąbelek
Profesor Nerwosolek i Entomologia
Szlurp i Burp
Sherlock Bombel
Porady Praktycznego Pana
Fruwaczki
Twisti
Inne komiksy Baranowskiego
Świat Młodych
Filmy i telewizja
Różnice w wydaniach