Nowinki   Autorzy   Wydawnictwa   Postacie   Relax   Ciekawostki   Czytelnia   Mapa  


Orient Men

scenariusz i rysunki: Tadeusz BaranowskiPierwszy superbohater w polskim komiksie. Z zawodu pomaga ludziom wykorzystując swoje super moce.


Orient Men - Śmieszy, tumani, przestrasza

W pierwszych przygodach Orient Men odnajduje swoje powołanie jako superbohater, udaje mu się też przyłapać włamywacza na goracym uczynku, a także walczy z gigantyczną małpą oraz upiorem praprastryja Ignaca.Orient Men - Co w kaloryferze piszczy

Orient Men udaje się do Wróżki, która przepowiada mu wiele przygód w drodze do CELU. Superbohater wyrusza na poszukiwanie. Jego śladem podąża grenlandzki Eskimos, poszukujący rozwiązania problemu zimnego kaloryfera.Orient Men - Forever na zawsze

W nowej rzeczywistości superbohaterom nie jest łatwo. Niemniej po wielu latach życia w odosobnieniu, Orient Men powraca do swojej zaszczytnej służby.Po raz pierwszy Orient Men pojawił sie w pierwszym numerze Relaksu. Magazyn zamiescił w sumie trzy odcinki (5 plansz). Jednak juz wkrótce pojawił sie na łamach Świata Młodych, który zaprezentował dłuższą serię. Została ona potem wydana w albumie "Na co dybie...", razem z przygodami Kudłaczka i Bąbelka.

Przez wiele lat Orient Men nie pojawiał się (wyłączywszy może Super-Boom, który przypomniał jeden odcinek ze Świata Młodych). Uroczysty powrót, ze zorganizowana konferencją prasową, nastąpił w roku 1998 na łamach Świata Komiksu, który zamieścił trzy epizody. Kolejne przygody ukazały się w roku 2002, w kolekcjonerskim wydaniu albumowym. Zostały w nim zebrane prawie wszystkie dotychczasowe przygody Herosa.

W jednej z przygód pojawiają się gościnnie Kudłaczek i Bąbelek.


Postacie występujące w serii:

Orient Men

Superbohater z zawodu i powołania. Przez większość swojego życia pomagał ludziom w problemach, których nie byli w stanie rozwiązać sami. Jego największym sukcesem jest osiągnięcie CELU. Najwiekszą porażką - nieudana naprawa kaloryfera. Obecnie stara się znaleźć swoje miejsce w życiu.

Eskimos Grenlandzki

Właściciel zimnego kaloryfera. Od pierwszego spotkania z Orient Menem podąża za nim, starając się rozwiązać usterkę tkwiącą w kaloryferze. Po transformacji ustrojowej, wykorzystując swoje ogromne doswiadczenie, zostaje jednym z największych specjalistów w dziedzinie kaloryferów.

Komiksy z Orient Menem:


Orient Men: Śmieszy, tumani, przestrasza
(Relax - 1976 nr 1-3, wyd. albumowe - Egmont 2002)
Orient Men: Co w kaloryferze piszczy
(Świat Młodych - 1978, wyd. albumowe: "Na co dybie..." - MAW 1980, Egmont 2003)
Orient Men: Forever na zawsze
(Świat Komiksu nr 1,5,8 - 1998, wyd. albumowe: Egmont 2003, jedna plansza jako dodatek na osobnej karcie)

Inne podstrony:
Tadeusz Baranowski
Pełna komiksografia
Orient Men
Kudłaczek i Bąbelek
Profesor Nerwosolek i Entomologia
Lord Hokus-Pokus, Diplodok
Szlurp i Burp
Sherlock Bombel
Porady Praktycznego Pana
Fruwaczki
Twisti
Inne komiksy Baranowskiego
Świat Młodych
Relax
Super-Boom
Świat Komiksu
AQQ
Plan lekcji
Różnice w wydaniach