Nowinki   Autorzy   Wydawnictwa   Postacie   Relax   Ciekawostki   Czytelnia   Mapa   Komiksografie   Giełda   Kadry   Konkursy   Galeria   Artykuły   Księga gości   Linki   Zapowiedzi   O autorze strony   Sklepy i antykwariaty


Zapowiedzi


Bliższe i dalsze:

Trwają prace nad wznowieniem komiksów Tadeusza Raczkiewicza, zamieszczonych w "Świecie Młodych". Najprawdopodobniej w pierwszej kolejności - być może w październiku na MFK - wydawnictwo Ongrys zaprezentuje dwie adaptacje powieści juliusza Verne'a - "Dwa lata wakacji" oraz "Piętnastoletni kapitan". W zapowiedziach są też pozostałe komiksy ze "Świata Młodych" - "Zawisza Czarny" oraz długo oczekiwana przez czytelników "Tajemnica Kamiennego Lasu".

Spadkobiercy Jerzego Wróblewskiego przygotowywują wydanie albumu z serii "Binio Bill".

Jeszcze w tym roku powinien się ukazać ostatni tomik z serii "Kajtek i Koko", prezentujący resztę nie wydanych do tej pory przygód.

Jeśli ta informacja się potwierdzi, powinniśmy w nim znaleźć:
- Niezwykłe przygody Kajtka Majtka: Latający Holender - 78 odcinków
- Niezwykłe przygody Kajtka Majtka: Profesor Kosmosik - 146 odcinków.
- Niezwykłe przygody Kajtka Majtka: Zyg-Zag - 129 odcinków.
- Kajtek i Koko: Na wakacjach - 56 odcinków

Razem jest to 409 odcinków, czyli ok. 220 stron (chyba, że redakcja pominie jakieś fragmenty, co w poprzednich tomikach bardzo często czyniła).

A gdyby wydawnictwo Egomont się bardzo postarało, to są jeszcze dwa pojedyńcze paski:
- Wybory do Rad Narodowych z 16.04.1961
- Jubileusz 10-lecia WW - 18.02.1967
oraz garść pojedynczych ilustracji.

Nie wiadomo też co redakcja zdecyduje z "Opowieścią Koka" oraz "Opowiadaniem Koka". Te dwa cykle ukazywały się w latach 1962/1963 i 1965/1966. W roku 1993 Christa zaczął rysowac ich kompilację, zamieszczoną przez Egmont w tomiku "Kajtek, Koko i inni".

Nie wiadomo kto będzie kontynuował rysowanie dalszych zeszytów czteroczęściowej miniserii "Komisarza Żbik", rozpoczętej przez Michała Śledzińskiego. Do narysowania zostały jeszcze: "Przygoda w Caracas", "Zabić dziennikarza!", "Gratuluję, komisarzu".

Także drugi rysownik seri - Maciej Mazur nie rysuje już kolejnych zeszytów. Dotychczas pracował nad zeszytami: "Tajemnicza rezydencja" i "Przyszedłem panią zabić". Również wydawca - Mandragora - od jakiegoś czasu nie wydaje już nowych albumów.

Swego czasu Przemysław Wróbel z wydawnictwa Mandragora zapowiadał wydanie kolejnego albumu z serii "Tajfun". Miał on zawierać komiks "Monstrum", znany ze Świata Młodych. Zgodnie z planami wydawnictwa miał się ukazać jeszcze w roku 2006.

Tadeusz Baranowski pracuje nad kolekcjonerskim wydawnictwem pożegnalnym z przygodami Kudłaczka i Bąbelka, niemniej jak dotąd nie pojawiły się informacje o terminie zakończenia prac. Może to i dobrze, bo fani wcale nie chcą się żegnać ani z Kudłaczkiem, ani z Bąbelkiem.

Wydawnictwo Egmont planuje kontynuowanie serii "Haloween Blues".

Wydawnictwo Egmont rozważa reedycję serii "Kajko i Kokosz" w twardej oprawie.